Pomiń pasek wiadomości

Kąpieliska

Informacje Ogólne

 

Kąpielisko Głębokie ul. ppłk. H. Kupczyka 2 , 71-370 Szczecin,
tel. 91 452 63 29

Kierownik kąpieliska: Sylwester Wnuk

Kąpielisko Głębokie powstało około lat 20 XX wieku, położone jest nad południowym brzegiem Jeziora Głębokiego. Popularne kąpielisko miejskie jest dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i okolicznymi miejscowościami powiatu polickiego. Wokół jeziora wytyczono szlak spacerowo-rowerowy o długości około 6 km. Prowadzi leśnymi ścieżkami z wytyczonymi miejscami do palenia ognisk i grillowania. Możemy również podziwiać m.in. okazałe dęby szypułkowe o obwodzie 280~305 cm jak i dużo innych wspaniałych okazów zieleni. Jezioro Głębokie jest tylko z nazwy bo w rezultacie jest stosunkowo płytkie o maksymalnej głębokości 6m.

 W sezonie bardzo chętnie odwiedzane przez szczecinian oraz mieszkańców okolicznych gmin. Na terenie kąpieliska do dyspozycji plażowiczów przeznaczonych jest 200 m plaży strzeżonej  znajduje się  tu również restauracja o nazwie Głębokie, park linowy Tarzania, szkółka Żeglarska jak i Floating Park. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy. W sezonie letnim, jak tylko dopisuje pogoda, z kąpieliska korzysta nawet około 3 000 osób.

 

Godziny otwarcia w sezonie 15.06 - 1.09: codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej.

Cennik biletów:

  • dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie 
  • bilet ulgowy – 7 zł
  • bilet normalny – 14 zł
  • karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł
  • karnet 10 wejść normalny – 126 zł

Bilety są dostępne w kasach, a także przez internet, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. 

REGULAMIN KĄPIELISKA 

REGULAMIN PALENISK