Pomiń pasek wiadomości

Kąpieliska

Informacje Ogólne

 

Kąpielisko Dziewoklicz ul. Floriana Krygiera 71-001 Szczecin ,
tel. 667 055 325

Kierownik kąpieliska: Sylwester Wnuk

Kąpielisko Dziewoklicz powstało latem 1933 r. Nosiło wtedy nazwę Jungfernberg, co w tłumaczeniu na język polski brzmi Góra Dziewicza. Dzisiejszą nazwę Dziewoklicz przyjął w 1945 r. Do 1939 roku Dziewoklicz należał do powiatu Randow, a w czasie II wojny światowej został przyłączony do Szczecina.
Znajdujące się w pobliżu Odry kąpielisko jest nieco oddalone co prawda od centrum, jednak z wygodnym dojazdem ul. Floriana Krygiera i autobusem linii 61. Droga na część plażową wiedzie przez malowniczy mostek. Część nabrzeża jest zabetonowana i przeznaczona głównie dla wędkarzy.
Kąpielisko jest dość głębokie, miejscami osiąga prawie cztery metry, jednak nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają wykwalifikowani ratownicy. Do dyspozycji odwiedzających jest 100 m strzeżonej plaży. Na kąpielisku jest punkt sanitarny, natryski, toalety oraz przebieralnie. Wyznaczone jest duże boisko do siatkówki i miejsca na ogniska oraz miejsce do grillowania. Znajduje się tu również kilka punktów gastronomicznych. W sezonie Dziewoklicz odwiedza dziennie do ok. 2500 osób.

 

Godziny otwarcia w sezonie 15.06 - 1.09: codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej.

Cennik biletów:

  • dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie 
  • bilet ulgowy – 7 zł
  • bilet normalny – 14 zł
  • karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł
  • karnet 10 wejść normalny – 126 zł

Bilety są dostępne w kasach, a także przez internet, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. 

REGULAMIN KĄPIELISKA 

REGULAMIN PALENISK 

 

Koncepcja Zagospodarowania