Pomiń pasek wiadomości

Uwaga, remont!Dopiero co zakończył się jeden remont – fragmentu ogrodzenia Cmentarza Centralnego wzdłuż ulicy Ku Słońcu – a już rozpoczął kolejny, najbardziej zniszczonych alejek. Prace potrwają do końca czerwca.

Wyremontowanych zostanie 600 metrów kwadratowych, czyli ponad 800 metrów bieżących zniszczonych alejek Cmentarza Centralnego. Prace dodatkowo obejmą 80 metrów kwadratowych przy drugiej bramie wejściowej. Tam wymieniona zostanie nawierzchnia w taki sposób, że w przyszłości nie będą się już tworzyły zastoiny wodne. W związku z tym momentami może być niemożliwe wejście na teren nekropolii właśnie przez drugą bramę.

Zniszczony asfalt zostanie we wszystkich tych miejscach zdarty, a frez w niedalekiej przyszłości wykorzystany do utwardzenia kolejnych uciążliwych szlaków.

Miejsca gdzie należy się spodziewać utrudnień w związku z prowadzonymi pracami to także: Aleja Widokowa, Aleja Dolna, Aleja Okólna, wjazd przy Bramie Głównej, Aleja Południowa.

Prace prowadzi firma Strabag. Kosztują pół miliona złotych.

Przypomnijmy, że tylko w ubiegłym roku wyremontowanych zostało ponad 1000 metrów bieżących alejek. Zmieniła się między innymi aleja Okólna – prowadząca od bramy głównej do kaplicy.