Pomiń pasek wiadomości

Kto zbuduje park Wolności?

 

Wystartował przetarg na budowę parku Wolności. Chętni na przeprowadzenie prac mogą składać oferty do 16 kwietnia do godziny 11.

Park Wolności powstanie w rejonie ulic: Karpiej, Plac Wolności, Niklowej, Granitowej, Marmurowej w maksymalnie 154 dni od momentu przekazania placu budowy. W tym czasie wykonawca będzie zobowiązany do rozbiórki istniejących obiektów gospodarczych, a w zamian zbudowania m.in. fontanny, placu zabaw dla dzieci młodszych, wybiegu dla psów z urządzeniami do ćwiczeń, czy wykonania ogrodzeń. Zbudowana zostanie sieć energetyczna, która pozwoli na oświetlenie parku. Poprowadzone będą przyłącza wodno-kanalizacyjne.  Powstaną chodniki, m.in. chodnik-bieżnia o długości 200m. Pojawią się nowe drzewa, krzewy i trawniki.

Na terenie projektowanego parku powstanie linowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży - urządzenie zabawowe typu „statek” FREEDOM SZCZECIN. Jest to zwycięski projekt zgłoszony do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 dla zadań dzielnicowych dużych - Prawobrzeże.

Jest to już drugi etap prac. W pierwszym, trwającym do końca lutego, przygotowano teren do inwestycji. Usunięte zostały rośliny o złym stanie zdrowotności, oraz samosiejki. Zachowany został drzewostan cenny przyrodniczo (aktualnie są to nieliczne okazy) i nie kolidujący z inwestycją.

Chętni na przeprowadzenie II etapu prac powinni złożyć swoją ofertę do 16 kwietnia do godziny 11.