Pomiń pasek wiadomości

Zaczynamy sezon na szczecińskiej MajorceJuż we wtorek będzie można poszaleć w basenach szczecińskiej Arkonki. Udostępnione zostaną o godzinie 10. Obiekt w tygodniu będzie czynny do godziny 20, w weekendy o godzinę dłużej.

 

Niecki są już wyczyszczone, urządzenia przeszły niezbędne przeglądy oraz zakończyły się prace konserwacyjne. Oznacza to jedno: miłośnicy szaleństwa na szczecińskiej Majorce mogą zacierać ręce. We wtorek o godzinie 10 udostępnione zostaną baseny wraz z innymi atrakcjami.

Arkonka czynna będzie od poniedziałku do czwartku do godziny 20, w weekendy do godziny 21. W tym czasie można korzystać ze wszystkich atrakcji: basenów, zjeżdżalni, skateparku, siłowni pod chmurką, placu zabaw, sztucznej plaży, miejsc do grillowania, boisk do plażowej piłki siatkowej. Nowością są ogólnodostępne leżaki oraz hamaki ustawione tuż przy nieckach.

Ceny biletów wejściowych pozostają bez zmian. Dzieci do 6 roku życia wejdą bezpłatnie, podobnie jak osoby niepełnosprawne z jednym opiekunem oraz kombatanci. Bilet za 5 złotych – ulgowy – przysługuje uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom. Wszyscy pozostali, za cały dzień zabawy, zapłacą 15 złotych. Bilety normalne i ulgowe będzie można zakupić poprzez mobilną aplikację „Mobilna karta miejska”.

Jest także możliwość zakupienia karnetów na 10 wejść. Ulgowy kosztuje 45 złotych, normalny 135 złotych. Honorowane są także karty Szczecińskiej Karty Rodzinnej oraz Szczecińskiej Karty Seniora.

Istnieje także możliwość wynajęcia kortów tenisowych oraz do badmintona. Za godzinę gry na pierwszych zapłacimy 15 złotych, za badmintona 5 złotych.

Przy obiekcie znajduje się parking. Każda godzina pozostawienia auta kosztuje złotówkę. Na samej Arkonce są już stojaki rowerowe oraz samoobsługowa stacja naprawy jednośladów.

Z powodów technicznych, przez najbliższy, czas wyłączony będzie z użytkowania basen sportowy.  

Obowiązujące przepisy związane z pandemią pozwalają wpuścić na teren kompleksu 4000 osób.

Sezon na pozostałych kąpieliskach, tj. na Dziewokliczu oraz na Głębokim rozpocznie się 15 czerwca.