Pomiń pasek wiadomości

Zachwycająca fontanna

Mieszkańcy mogą już podziwiać kolejną przepiękną fontannę. Uruchomiona została na placu Zwycięstwa.

Jest to kolejna szczecińska, podświetlona fontanna. W weekend, głównie po zmroku, przyciągała mnóstwo osób. Nic dziwnego. Późnym wieczorem jesteśmy świadkami pięknego widowiska. Oświetlona różnymi kolorami woda sprawia wrażenie tańczącej.

Widowisko rozpoczyna się wtedy, gdy zrobi się ciemno. Obecnie około godziny 21:20. Pokaz trwa kilka minut. Między kolejnymi mamy 10 minut przerwy. I tak do godziny 5 rano. Wówczas podświetlenie jest wyłączane, a woda płynie sobie nadal.

Przypominamy, że obecnie mamy również czynne fontanny pływające: na Stawie Brodowskim, w Rusałce czy na Cmentarzu Centralnym. Uruchomione są również tuż przy urzędzie miasta, m.in. Bartłomiejka, na Cmentarzu Centralnym na terenie Kwatery Zasłużonych oraz w Parku Wolności w Podjuchach. Zachwyca także podświetlona fontanna na skwerze im. Janiny Szczerskiej - przy placu Kościuszki. W czerwcu uruchomiona zostanie podświetlona fontanna na Wałach Chrobrego.

Ze względów bezpieczeństwa wyłączone pozostają z użytkowania fontanny: na placu Zamenhofa, na placu Gałczyńskiego czy w Alei Fontann.