Pomiń pasek wiadomości

Wystartował sezon na kąpieliskach

Już we wtorek na szczecińskich kąpieliskach wystartuje sezon. Potrwa do 5 września.

Na ten dzień czekali chyba wszyscy. Pogoda zamówiona więc… startujemy! We wtorek, na Głębokim i Dziewokliczu, rozpoczyna się sezon kąpielowy. Pojawią się ratownicy, a także sporo atrakcji.

Bezpieczeństwa na Głębokim pilnowało będzie sześciu ratowników, podobnie jak na Dziewokliczu. Na Głębokim funkcjonuje już Park Linowy Tarzania. Jest wake park, wypożyczalnia kajaków i łódek. Można skorzystać także z sauny. Niebawem powinien być rozstawiony park wodny w postaci gigantycznego dmuchanego zamku. Podobny park wodny (dmuchany statek) znajdzie się także na Dziewokliczu. Wszystkie te atrakcje należą do podmiotów zewnętrznych.

Na Dziewokliczu dostępny będzie jeden punkt gastronomiczny, na Głębokim będzie ich co najmniej dwa razy tyle.

Za bilety wstępu na teren kąpieliska zapłacimy 3 złote (bilet ulgowy), 7 złotych za bilet normalny. Możliwy jest także zakup biletów przez aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin.

Na Głębokim dostępnych będzie 17 toalet: 8 damskich, 8 męskich i 1 toaleta przenośna – przeznaczona wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Kluczyk od niej otrzymamy przy kasie. Na Dziewokliczu będzie 5 toalet męskich i 5 damskich. Tam również znajdzie się toaleta przenośna zamykana na klucz.

Kąpieliska czynne będą w godzinach 10-20 przez 7 dni w tygodniu.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca działa również Kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka.

Za bilet wstępu zapłacimy 5 złotych (emeryci, renciści, studenci do 26 roku życia, uczniowie), bilet normalny to kwota 15 złotych. W ramach tej ceny nie obowiązuje limit czasowy. Parking natomiast kosztuje 1zł za godzinę.