Pomiń pasek wiadomości

Wymieniają piasek w piaskownicach

Trwa wymiana piasku w piaskownicach zarządzanych przez Zakład Usług Komunalnych. Dobiegają także końca przeglądy znajdujących się na tych placach zabawek. W kwietniu usunięte będą wszystkie ewentualne uszkodzenia.


Prace obejmują ponad 70 placów zabaw znajdujących się w różnych częściach naszego miasta, na Prawobrzeżu oraz na Lewobrzeżu. W piaskownicach wymieniony zostanie piasek, łącznie 570 metrów sześciennych.  Przeglądy przejdą także siłownie pod chmurką. Tych jest kolejnych 40. Ewentualne naprawy urządzeń zabawowych przeprowadzane będą w kwietniu.

Tymczasem Zakład Usług Komunalnych szykuje się do kolejnych inwestycji. Oprócz remontowanych skwerów i parków, na których znajdą się nowe place zabaw, modernizowane i wzbogacane będą kolejne. Dostawione zostaną urządzenia na placu zabaw znajdującym się na Placu Dziecka czy w parku im. Stanisława Żeromskiego. W ramach zagospodarowania Parku Karpińskiego przy ulicy Niemierzyńskiej planowany jest też montaż urządzeń siłowni. Zupełnie nowy plac zabaw powstanie także przy ulicy Nad Odrą 89.