Pomiń pasek wiadomości

Wiemy, kto przebuduje kąpielisko Dziewoklicz!

Jeszcze w październiku przekazany zostanie teren budowy na Dziewokliczu i rozpocznie się wielka przebudowa. Oferta firmy „Target” Budownictwo Projekty i Realizacja Sp. z o.o. spełnia wszystkie wymogi formalne. Oznacza to, że to właśnie Poznaniacy zajmą się przebudową naszego kąpieliska.

01.jpg

Firma „Target” wyceniła zlecenie na kwotę 11 968 000,00 zł brutto. Na przebudowę będzie miała czas do 28 czerwca 2019 roku. Miesiąc wcześniej będzie musiał „oddać” Zakładowi Usług Komunalnych plażę na której wszystkie prace będą już zakończone. Pozwoli to uruchomić kąpielisko zgodnie z terminem, czyli 15 czerwca.

Co się zmieni na Dziewokliczu? Można powiedzieć, że praktycznie wszystko. Pojawią się place zabaw – z urządzeniami dla małych oraz większych dzieci, a na nich miejsca do leżakowania. Będą boiska, siłownia pod chmurką. Zbudowane zostaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z pól: namiotowego z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz kampingowego – z wszystkimi przyłączami. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe.Na terenie kąpieliska Dziewoklicz powstaną także niewielkie, bo 27-metrowe budynki parterowe z drewnianą elewacją. Będą to m.in. budynki gastronomiczne, sanitarne, dla ratowników, biurowe, czy gospodarcze.