Pomiń pasek wiadomości

W prezencie dla mieszkańców… i jerzyków

Lasy Miejskie Szczecina przygotowały dla mieszkańców kolejną niespodziankę. Tym razem leśnicy wyprodukowali budki lęgowe dla jerzyków, które chętnie przekażą w dalsze ręce.

 

Sami przygotowują altany, ławki leśne, tablice informacyjne, kosze na śmieci. Tym razem zabrali się za zrobienie budek lęgowych dla jerzyków. Wyprodukowali ich 75 sztuk i chcieliby przekazać w dalsze ręce – mieszkańców.

- To jeden z naszych prezentów dla Szczecinian – mówi Krzysztof Matuszak z Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych. – W ubiegłych latach mieszkańcy dopytywali, czy mamy takie budki. Skupialiśmy się jednak na przygotowaniu karmników dla ptaków, które rozdaliśmy chyba wszystkich szkołom podstawowym czy przedszkolom w naszym mieście. Gdy praktycznie nasze karmniki są już wszędzie - przyszedł czas na coś innego.

W siedzibie lasów miejskich przy ulicy Miodowej na mieszkańców czeka aż 75 budek lęgowych. Każdy zestaw składa się z 5 budek, nie wiesza się ich pojedynczo. Oznacza to, że do rozdania jest 15 takich zestawów. Otrzyma je pierwszych 15 osób, które zadeklarują chęć ich odebrania u leśniczego Anity Wasiuk pod adresem anita.wasiuk@zuk.szczecin.pl

Należy jednak wiedzieć, że budynki lęgowe dla jerzyków, by spełniły swoją funkcję, należy powiesić na znacznej wysokości – najlepiej na elewacji budynku.