Pomiń pasek wiadomości

W Podjuchach rozpoczyna się remont

Maksymalnie 80 dni powinny potrwać: budowa, przebudowa oraz remont chodników w rejonie Parku Wolności. Dodatkowo powstaną wytyczone miejsca do parkowania. Umowę na wykonanie prac podpisali przedstawiciele firmy Drogan S.C. ze Szczecina, która wyceniła roboty na 797 461,71zł.
 

Park Wolności jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Szczecinie. Znajduje się tutaj mnóstwo atrakcji: jest podświetlona fontanna, gigantyczny plac zabaw linowy w postaci statku (projekt SBO), bieżnia z automatycznym pomiarem czasu czy ogrodzony wybieg dla psów z wieloma urządzenia agility. Jest także zrealizowany Szwajowy Ogród Literacki, kolejny projekt budżetu obywatelskiego, ze stylową altaną oraz rzeźbą w postaci stołu zainspirowanego biurkiem pisarki Moniki Szwai. Wszystko w otoczeniu zieleni – drzew oraz krzewów.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze równych i bezpiecznych chodników. Te, okalające Park Wolności, powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Znajdą się wzdłuż fragmentu ulic Karpiej, Niklowej czy Granitowej.