Pomiń pasek wiadomości

Uruchamiamy fontanny

Od kilku tygodni działały jedynie fontanny pływające: na Rusałce oraz w Stawie Brodowskim. Powoli dołączać do nich będą kolejne.

 

Uruchomiona jest już duża fontanna na Cmentarzu Centralnym – w Kwaterze Zasłużonych. Do końca tygodnia działały będą także 3 połączone ze sobą fontanny przy ulicy Szymanowskiego, w Parku Wolności na Prawobrzeżu oraz znajdująca się przy kaplicy na Cmentarzu Centralnym. Cieszyła oko będzie także fontanna na skwerze im. Janiny Szczerskiej. Maksymalnie do 7 maja woda tryśnie z podświetlanej fontanny na Placu Zwycięstwa. W tym samym miesiącu na Wałach Chrobrego oraz w lapidarium na Cmentarzu Centralnym.

Obecnie wyłączone z użytkowania pozostaną fontanny na placu Zamenhofa, w Alei Fontann oraz na placu Gałczyńskiego. Nie będą także uruchomione zarządzane przez Zakład Usług Komunalnych poidełka.

Jednocześnie apelujemy, by przy uruchomionych fontannach zachować szczególną ostrożność. Przy każdej z nich, w widocznym miejscu pojawi się tabliczka na której przeczytamy, że należy zachować dystans dwóch metrów od fontanny oraz innych osób. Należy unikać gromadzenia się ludzi. Bezwzględnie obowiązuje NAKAZ noszenia maseczki.