Pomiń pasek wiadomości

Tysiące kwiatów w Szczecinie

Największy kwietnik znajduje się pod Pomnikiem Czynu Polaków - łącznie rośnie już tam ponad 20 tysięcy kwiatów. Tworzą go różnokolorowe begonie.

Kwietniki znajdują się również na placu Tobruckim. Zasadzono tam ponad 1500 pelargonii. Ponad 7000 begonii zobaczymy przy Teatrze Letnim. Na Placu Hołdu Pruskiego znajdziemy aksamitki, begonie oraz koleusy. Na placu Armii Krajowej dominują begonie oraz żeniszek.

W najbliższych dniach donice kwietne znajdą się przy ul. Przyjaciół Żołnierza, Komuny Paryskiej, Wyszyńskiego, przy wjeździe do miasta Trasą Zamkową, przy placu Zwycięstwa, placu Lotników, rondzie Szyrockiego oraz przy Nabrzeżu Wieleckim.

Na kwietniku w Alei Jana Pawła II,  na pierwszy rzut oka widać tylko wielokolorową mozaikę niecierpków, koleusów i irezyny.  Z pewnej wysokości można zauważyć,  że wzór inspirowany jest naszym miastem. Poszczególne części kwietnika ukazują wycinki siatki ulic Szczecina.

Środkowy kwietnik jest najłatwiejszy do odgadnięcia - to gwiaździsty układ ulic m.in. z Placem Grunwaldzkim.  Kwietnik skrajny, w kierunku Placu Grunwaldzkiego, ukazuje fragment Wałów Chrobrego i Plac Mickiewicza. Kwietnik najbliżej urzędu wzorowany jest na fragmencie Pogodna z Placem Jakuba Wujka.

Wkrótce na ulicach pojawi się też prawie 100 ampli i 51 wież kwiatowych z kompozycjami z pomarańczowej begonii, różowo-białej pelargonii oraz wilca o ozdobnych zielonych liściach.