Pomiń pasek wiadomości

TyDzień Wszystkich Świętych: Duża pomoc dla ogrodników

Wszyscy ogrodnicy uprawnieni w tym roku do handlu podczas akcji Wszystkich Świętych mogą liczyć na pomoc od Miasta. Za darmo mogą handlować aż do 8 listopada włącznie. Dodatkowo zwrócona zostanie im zdecydowana większość pieniędzy za dzierżawę miejsc handlowych.

 

Aby pieniądze zostały zwrócone podpisany musi być aneks do umowy. Ogrodnicy zainteresowani zwrotem powinni zgłosić się dzisiaj w godzinach 15-17 do siedziby Zakładu Usług Komunalnych (pomieszczenie dawnej kaplicy) w celu podpisania stosownych dokumentów. Do 13 listopada odzyskają aż 80 procent zapłaconej kwoty za czas od 29 października do 1 listopada. Dodatkowo mogą handlować za darmo aż do najbliższej niedzieli włącznie.

Przypomnijmy, że decyzją Rządu cmentarze były zamknięte dla odwiedzających 31 października, 1 listopada oraz 2 listopada. Jest to czas, kiedy największą nekropolię w Polsce odwiedzają dziesiątki tysięcy osób. W tym roku nie mieli takiej możliwości, tak samo jak handlarze nie mieli możliwości wyprzedania wcześniej przygotowanych kwiatów.