Pomiń pasek wiadomości

Szukamy chętnych do przebudowy Dziewoklicza

 

Kto przebuduje kąpielisko na Dziewokliczu? Dowiemy się już tego w najbliższych tygodniach.  Po rozstrzygnięciu postępowania wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał czas do 15 maja 2019 roku. Zainteresowani mogą składać oferty do 16 sierpnia 2018 roku, do godziny 11.

 

Przebudowa Dziewoklicza staje się wreszcie faktem. Już w ubiegłym roku rozpoczęło się przygotowywanie tego urokliwego miejsca do finalnych prac. Prace polegały m.in. na uprzątnięciu istniejących domków sezonowych.

Teraz poszukiwana jest chętna firma, która sprawi, że kąpielisko na Dziewokliczu będzie najatrakcyjniejszym kąpieliskiem w naszym mieście. W ramach prac Wykonawca będzie zobowiązany do utworzenia zupełnie nowej plaży przy której powstanie miejsce z boiskami. Będzie plac zabaw dla starszych dzieci oraz siłownia plenerowa. Na terenie kąpieliska powstaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Powstanie także plac zabaw dla małych dzieci z miejscami do leżakowania. Na kolejnym placu będziemy mieli pawilony sanitarne, socjalne oraz lokale gastronomiczne. Będzie też pole z miejscami na ognisko i zadaszonymi stołami piknikowym. W innym miejscu będziemy mieli pole kempingowe z przyłączami oraz pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe.

Dodatkowo prace obejmą postawienie 13 wolnostojących budynków murowanych, parterowych. Będą wykończone drewnianą elewację, pokryte dachem dwuspadowym. Powstaną: 3 budynki biurowe, 2 budynki gastronomiczne, 2 budynki sanitarne, 2 budynki socjalno-sanitarne dla pracowników, budynek socjalno-sanitarne na polu namiotowym, budynek dla ratowników, budynek kasy oraz budynek gospodarczy