Pomiń pasek wiadomości

Szczecin inspiruje Wrocław

Zimą Aleja Kwiatowa zachwyca ozdobami świątecznymi, wiosną natomiast zielenią. To, co się na niej dzieje podglądają inne miasta Polski. Inspirują się podczas organizowania własnych przestrzeni publicznych. Tak było w przypadku Wrocławia, która zdecydował, że wzorem Szczecina, wzbogaci swoją zieleń poprzez ustawienie u siebie ozdobnych kapust. Takich, jakie znalazły się przed dwoma laty w naszym mieście.

- Już na początku roku mieliśmy program nasadzeń drzew i krzewów w naszym mieście. Umieściliśmy w nim projekty, którymi się inspirowaliśmy podczas jego przygotowywania. Wśród nich znalazły się także szczecińskie ample obsadzone ozdobnymi kapustami. Dzisiaj możemy powiedzieć, że pomysł przemyciliśmy i do nas. Podobne rośliny w zbliżonej formie ozdobiły i nasze miasto – opowiadają urzędnicy z Wrocławia.

Tymczasem ogrodnicy miejscy planują już kolejny rok nasadzeń, między innymi w Alei Kwiatowej. Już wiemy, że wiosną – po 15 maja – na wieżach ustawionych w Alei Kwiatowej znajdą się begonie, pelargonie oraz wilce. Standardowo, jak co roku, dosadzone będą również krokusy. Ample znajdą się także w innych rejonach miasta, między innymi przy wjeździe Trasą Zamkową czy Mostem Długim.