Pomiń pasek wiadomości

Szczecin bez azbestu

Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w 2019 r. dofinansował usuwanie azbestu z terenu Gminy Miasto Szczecin w 2019 r. w ramach programu "Szczecin bez azbestu"  w kwocie 7 293,30 zł"

Aby zgłosić potrzebę pomocy przy demontażu czy zabrania azbestu można skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 91 48 57 164 lub przyjść osobiście do Zakładu Usług Komunalnych, a dokładniej do Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. Na miejscu urzędnicy pomagają również w wypełnieniu odpowiednich druków. Formularze zgłoszeniowe do udziału można także pobrać na stronie www.ekoporty.szczecin.pl.

Program realizowany będzie do 2032 roku, jest adresowany do osób fizycznych i prawnych. Dla nich wszystkich usuwanie azbestu jest bezpłatne.

W latach 2005-2019 wydatkowano na jego realizację ponad 1,8 miliona złotych

Gmina Miasto Szczecin informuje, że w 2019 r. uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n. "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Szczecin", która pochodzi w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Szczecinie..