Pomiń pasek wiadomości

Startuje kolejna "zielona" inwestycja

340 dni. Maksymalnie tyle potrwa przebudowa parku przy zbiegu ulic Wendeńskiej i Hożej. Zadanie przeprowadzi firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Zakład Usług Komunalnych zapłaci za nie 2 584 000,00 zł.

Istniejące alejki zostaną rozebrane, podobnie jak elementy małej architektury. W tym miejscu znajdą się ścieżki z naturalnego kruszywa. Wybudowane zostanie ich odwodnienie. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną także ciągi pieszo-rowerowe o asfaltowej nawierzchni. Na terenie parku znajdą się również nawierzchnie żwirowe.

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejących schodów czy przeniesienie w inne miejsce siłowni pod chmurką. Wcześniej urządzenia będą musiały przejść renowację, przeglądy i ewentualne naprawy. Siłownia znajdzie się w strefie placu zabaw.

Dzieciom udostępniony będzie nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Znajdą się na jego terenie takie zabawki, jak: linarium, równoważnia, huśtawka „ptasie gniazdo”, zabawka „Labirynt XXL”. Wybudowana zostanie też strefa street workout.

Na terenie parku znajdziemy elementy małej architektury: ławki parkowe, kosze na śmieci, pojemniki na torebki na psie odchody, tablice regulaminowe, informacyjne i historyczne, stojaki na rowery. Posadzone będą krzewy, wykonane rabaty bylinowe i traw ozdobnych. Założone zostaną nowe trawniki, a istniejącą przejdą regenerację oraz procesy pielęgnacyjne.