Pomiń pasek wiadomości

Startuje budowa Parku Wolności

Na Prawobrzeżu rozpoczyna się budowa wyczekiwanego, pięknego parku. Powstanie on tym razem w Podjuchach. 12 lipca przekazany zostanie plac budowy. Inwestycja potrwa 22 tygodnie.

To bez wątpienia dobra wiadomość, szczególnie dla mieszkańców Prawobrzeża. W rejonie ulic Karpiej – Niklowej – Granitowej i Marmurowej rozpoczyna się budowa Parku Wolności. Inwestycja, która potrwa przez 22 tygodnie kosztować będzie 3,35 miliona złotych.

W pierwszym etapie, który miał miejsce w lutym, uporządkowano teren. Teraz wybudowane zostaną na nim alejki i chodniki. Ustawione będą elementy małej architektury: ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, poidełko, tablice informacyjne. W centralnej części parku będziemy mieli fontannę o średnicy 5,50 metra, z kamiennym obmurowaniem. Powstanie także plac zabaw dla dzieci młodszych. Wyposażony zostanie w urządzenia przeznaczone dla maluchów do 6. roku życia. Znajdzie się na nim także huśtawka dla osób niepełnosprawnych. Na całości parku posadzone zostaną drzewa i krzewy o cennych walorach dendrologicznych, założone zostaną trawniki. Łącznie nasadzonych zostanie:  129 drzew, w tym 34 drzewa iglaste i 95 drzew liściastych. Będzie też 36 krzewów iglastych i 584 krzewów liściastych. Wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.

Dla osób aktywnych powstanie chodnik-bieżnia o długości 200 metrów - z oznakowaniem miejsca START/META, oznakowaniem długości odcinków co 50 metrów i urządzeniem do pomiaru czasu typu „STOPER”. Na terenie parku powstanie również ogrodzony wybieg dla psów wraz z urządzeniami agility.

Teren Parku Wolności to także miejsce realizacji zwycięskiego projektu  SBO 2018 - "Freedom Szczecin - najlepszy plac zabaw w mieście". W ramach projektu w ramach inwestycji, na bezpiecznej nawierzchni wybudowany zostanie linowy plac zabaw w kształcie statku. Została podpisana także umowa z wykonawcą na zaprojektowanie infrastruktury towarzyszącej tego miejsca, która obejmuje budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.