Pomiń pasek wiadomości

Są pieniądze na przebudowę Dziewoklicza

Jest zielone światło na przebudowę kąpieliska Dziewoklicz. Zakład Usług Komunalnych na ten cel miał przeznaczone w budżecie 11,8 miliona złotych brutto. W przetargu najlepszą ofertę złożyło P.P.H.U. Agrosad, które zaproponowało jednak kwotę wyższą - 14 895 300 złotych brutto oraz gwarancję na prac na 60 miesięcy. Druga oferta wystawiona była przez konsorcjum firm NIWA Szczecin Sp. z o.o. oraz Durobud Sp z.o.o. Opiewała na kwotę 16 498 004,30 zł. Ich gwarancja miałaby wynosić 36 miesięcy.  

Ostatecznie miasto, za zgodą radnych, dołożyło brakującą kwotę i przychyliło się do propozycji Agrosadu. Trwają teraz ostatnie formalności. Przygotowywana jest umowa, która po podpisaniu oznaczała będzie rozpoczęcie inwestycji. Stanie się to na początku 2019 roku.

Przebudowa Dziewoklicza potrwa do końca września 2019 roku, jednak do połowy czerwca wykonawca będzie musiał przygotować plażę do tego, by można było bezpiecznie odpoczywać na niej podczas sezonu letniego.

Docelowo na Dziewokliczu pojawią się place zabaw – z urządzeniami dla małych oraz większych dzieci, a na nich miejsca do leżakowania. Będą boiska, siłownia pod chmurką. Zbudowane zostaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z pól: namiotowego z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz kempingowego – z wszystkimi przyłączami. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe. Na terenie kąpieliska Dziewoklicz powstaną także niewielkie, bo 27-metrowe budynki parterowe z drewnianą elewacją. Będą to m.in. budynki gastronomiczne, sanitarne, dla ratowników, biurowe, czy gospodarcze.