Pomiń pasek wiadomości

Rozbudowa przy ulicy Okólnej

Na północy Szczecina, a dokładniej na Bukowie, mieszkańcy będą mieli nowe atrakcje. Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy ulicy Okólnej.

Teren jest już ogrodzony, znajduje się tam boisko do koszykówki, jest również siłownia pod chmurką. Mieszkańcy oczekują jednak więcej atrakcji, dlatego też wspólnie z Zakładem Usług Komunalnych podjęli decyzję o doposażeniu tego miejsca.

Ustawione zostaną nowe zabawki dla najmłodszych. Wśród nich znajdzie się duża, prawie 7-metrowa piramida linowa. Na placu ustawiona zostanie także mniejsza, 2,5-metrowa. Obie znajdą się na bezpiecznej, piaskowej nawierzchni. Najmłodsi będą mogli poszaleć również na trampolinie. Na terenie przy ulicy Okólnej dodatkowo znajdą się: urządzenie do ćwiczeń – street workout czy stół do tenisa.

Mieszkańcy zdecydowali, że chcieliby mieć do swojej dyspozycji również boisko do plażowej piłki siatkowej. Znajdzie się na obecnym trawniku, między istniejącymi słupkami. Będzie miało powierzchnię 8x16 metrów. Wydzielone zostanie specjalistyczną taśmą poliestrową.

Wszystkie prace zakończą się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku. Ich koszt to prawie 174 tysiące złotych.