Pomiń pasek wiadomości

Rekordowy sezon na Arkonce

Przepiękne lato najwyraźniej już za nami. Sezon kąpielowy, tak jak co roku, potrwał od 15 czerwca do końca sierpnia. Wyjątkiem był kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka, na którym - na prośbę mieszkańców – baseny działały aż do 21 września.


Dopisała pogoda, dopisała także frekwencja. Kąpieliska w Dąbiu, na Dziewokliczu oraz na Głębokim odwiedziło łącznie (od 15 czerwca do końca sierpnia) 114 425 osób. Rok wcześniej było o 15 tysięcy plażowiczów mniej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Arkonka. Od czerwca do września przyszło na nią blisko 210 tysięcy osób! Rok wcześniej było 107 tysięcy plażowiczów. Najmniejszym zainteresowaniem obiekt cieszył się we wrześniu. Z basenów skorzystały zaledwie 244 osoby.

Od soboty wstęp na kompleks Arkonka jest ponownie bezpłatny. Obiekt czynny jest 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 18.

W tym roku plażowicze zostawili w kasach Arkonki 936 603,00 zł. Na pozostałych kąpieliskach 531 565,00 zł. Na utrzymanie wszystkich obiektów Zakład Usług Komunalnych posiada 3 277 878,00 zł

Rozpoczęły się również prace zmierzające do otwarcia lodowiska. Powstanie on na miejscu obecnego skateparku. W listopadzie urządzenia zostaną odsunięte na bok oraz zabezpieczone. Na płycie pojawią się bandy, które wyznaczą teren tafli. Lodowisko będzie czynne od 1 grudnia do 24 lutego. Ceny biletów pozostaną takie, jak w ubiegłym roku. Bilet ulgowy, dla młodzieży uczącej się i studentów do 26 roku życia po okazaniu dokumentu, emerytów oraz rencistów, kosztował będzie 8 złotych, bilet normalny 12 złotych. Ulgowy karnet na 600 minut to wydatek w wysokości 60 złotych, normalny natomiast 100 złotych. Honorowane będą karty rodzinne i karty seniora. Po godzinie jazdy na łyżwach rozpocznie się naliczanie minutowe. Opłaty naliczane wówczas będą proporcjonalnie do czasu, jaki spędzimy na tafli.