Pomiń pasek wiadomości

Przetarg na remont fontanny

Jedna z najładniejszych szczecińskich fontann – na Placu Zwycięstwa – znowu ma trysnąć wodą. Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na jej remont. Prace będą polegały m.in. na podniesieniu dna, dzięki czemu stanie się ona znacznie bezpieczniejsza.

Najważniejsze prace dotyczą niecki fontanny, która musi zostać uszczelniona. Pojawiło się w niej bowiem pęknięcie. Ściany zostaną uszczelnione zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. W pierwszej kolejności zostanie jednak zdjęta z nich powłoka ochronna. Powłoka - chwilowo - zniknie również z dna, z podpór kładki oraz z pylonów. Wszystkie elementy fontanny zostaną wtedy dokładnie oczyszczone.

Dno fontanny zostanie wyprofilowane, a metr nad nim znajdzie się zabezpieczenie przed wpadnięciem do głębokiej części niecki. Będzie to znajdująca się 70 centymetrów poniżej lustra wody siatka z tworzywa sztucznego. Na ścianie fontanny znajdą się natomiast drabinki pozwalające na ewentualne wydostanie się z wody.

Szklane tafle znajdujące się na pylonach, po odczyszczeniu, zostaną ponownie zamontowane. Zmieni się jednak sposób ich montażu. Będą one na zawiasach. Dzięki temu, w każdej chwili będzie można je otworzyć i wyczyścić. Podtrzymywał je będzie specjalny stojak z regulowaną wysokością.

Oczyszczona zostanie kładka znajdująca się na środku fontanny. Zamontowane będą także nowe siedziska ławek wykonane z tworzywa sztucznego.

Oferty na przeprowadzenie prac można składać do 14 listopada 2019 roku. Wykonawca będzie miał czas do 29 maja.