Pomiń pasek wiadomości

Przebudowa zieleńca im. Waleriana Pawłowskiego

Zieleniec im. Waleriana Pawłowskiego na Pogodnie chwilowo wyłączony jest z użytkowania. Przechodzi generalny remont, po zakończeniu którego miejsce będzie jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom.

 

W pierwszej kolejności zdemontowane zostały zniszczone obrzeża położone przy prowizorycznych alejkach. To samo spotkało: ogrodzenie istniejącego boiska, znajdujące się na boisku bramki, kosze na śmieci na terenie zieleńca, dystrybutory worków na psie odchody czy trzepaki. Zniknęły również parkowe ławki, a także znajdujące się na fragmencie terenu nawierzchnie z płytek betonowych.

Trwają obecnie prace przy wytyczaniu nowych szlaków, które będą z kostki betonowej. Pojawią się także nawierzchnie mineralne. Ławki parkowe przejdą renowację, ustawione zostaną nowe kosze śmieci, dystrybutory, stoły do gry w tenisa stołowego, do gry w szachy, a również stojaki rowerowe. Ustawione zostaną również nowe bramki, renowację przejdzie piaskownica, a piasek w niej zostanie wymieniony. Pojawią piłkochwyty, które będą jednocześnie ogrodzeniem boiska.

Prace obejmą także istniejący mini amfiteatr, który zostanie oczyszczone, uzupełnione będą w nim ubytki, z konstrukcji drewnianej znikną szpetne napisy.

Teren zieleńca zostanie oświetlony, pojawią się także nowe nasadzenia, m.in. 62 hortensje dębolistne, 35 laurowiśni wschodnich, 54 okrywowe róże, 76 sztuk suchodrzewa chińskiego, 2 lipy, 14 magnolii. Będą także trawniki.

Wykonawcą jest firma TLS SPORT Sp.z o.o. Koszt zadania to 830 546,64 zł brutto. Prace powinny zakończyć się w grudniu tego roku.