Pomiń pasek wiadomości

Przebudowa parku przy ulicy Litewskiej na finiszu

Trwa przebudowa parku u zbiegu ulic Klonowica i Litewskiej. Wykonawcy wytyczyli już nowe alejki, stawiane są murki klinkierowe wydzielające poszczególne strefy, które będą mogły służyć także jako siedziska.

W parku ustawiona będzie niebawem siłownia pod chmurką. W jej skład wejdą: biegacz, orbitrek, prasa nożna, wyciąg górny, ławka i prostownik pleców, drabinka, twister, wahadło, koła Tai Chi oraz wioślarze. W pobliżu ustawione będą urządzenie przeznaczone głównie dla wyczynowych sportowców – street workout. Przy alejkach żwirowo-gliniastych, które wytyczone zostały w parku, znajdą się ławki oraz kosze na śmieci.

Prace obejmują także drogę dojazdową, która pokryta była do tej pory kompletnie zniszczonym i nierównym asfaltem. Teraz dojazd wykonany będzie z kostki betonowej. Do parku poprowadzą także nowe schody, a także nawierzchnia z płyt chodnikowych.

Koszt drugiego etapu to 783 tysiące złotych brutto. Zakończenie prac planowane jest na połowę lipca.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie prac uporządkowano zieleń, zbudowany został też ogrodzony wybieg dla psów. Park został także oświetlony.