Pomiń pasek wiadomości

Posprzątaj po swoim psie, odbierz darmowy zestaw

Już od dzisiaj, we wszystkich ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach. Dla szczecińskich szkół przygotowany został także film edukacyjny, z którego dowiemy się, w jaki sposób wypełnić obowiązek związany z posiadaniem psa. 

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich, niezwykle istotnym, jest obowiązek sprzątania po swoich pupilach. Niestety, co często widać na szczecińskich trawnikach czy chodnikach, mieszkańcy zapominają o tym lub zwyczajnie nie chcą pamiętać.

- Jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Mamy mnóstwo parków, skwerów, lasów miejskich czy zieleńców. Fajnie jest cieszyć się pięknymi widokami i spokojem, a nie lawirować na trawie czy chodniku między niemiłymi niespodziankami będącymi źródłem wielu bakterii i chorób – mówi Tomasz Wawrzyńczak, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych. - Zachęcam do tego, by zadbać o naszą wspólną przestrzeń i sprzątać po swoich pupilach. To naprawdę nic trudnego, nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga dużego wysiłku. Chcielibyśmy wszystkich do tego zmobilizować i im to ułatwić. Dlatego też, od dzisiaj, darmowe zestawy do sprzątania będą do odebrania we wszystkich naszych Ekoportach, czyli przy ulicach: Arkońskiej, Firlika, Górnej, Dworskiej, Helskiej, Gdańskiej, Leszczynowej oraz Kołbackiej. Dodatkowo takie same zestawy będą dostępne we wszystkich miejskich szaletach oraz w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Warto też przypomnieć, że w całym mieście mamy ponad 140 dystrybutorów, w których również znajdziemy takie zestawy.

By posprzątać po swoim psie wystarczy użyć wspomnianych pakietów higienicznych. Są to biodegradowalne worki foliowe lub papierowe. Zebrane do nich, za pomocą dołączonej łopatki nieczystości, należy sprzątnąć i wyrzucić do kosza. Można korzystać ze zwykłych koszy publicznych. Jeśli nie mamy takiego zestawu można też wykorzystać inną dostępną torebkę.

Film edukacyjny

Nieuprzątnięcie psich odchodów może się wiązać również z uszczupleniem domowego budżetu, a dokładniej z grzywną dochodzącą do 500 złotych.

- Chcielibyśmy by wszystkie te podstawowe informacje dotarły do wszystkich mieszkańców, zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób starszych. Przygotowaliśmy dlatego film informacyjny, który umieszczony zostanie w Internecie oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo na nośniku zewnętrznym otrzymają go wszyscy przedstawiciele szkół, którzy się do nas zgłoszą. Wraz z nim otrzymają inne materiały, które ułatwią im przeprowadzenia po wakacjach zajęć z dziećmi – podsumowuje Tomasz Wawrzyńczak.