Pomiń pasek wiadomości

Ponad 5 tysięcy złotych od Galerii Szpargałek

Pierwsza środa działalności Galerii Szpargałek znajdującej się przy ulicy Arkońskiej zakończyła się sukcesem. Mieszkańcy przekazali na konta organizacji pożytku publicznego ponad 5 tysięcy złotych. Oznacza to, że z trzech magazynów Galerii zniknęły przedmioty o takiej właśnie wartości punktowej. Rekordzista przelał na konto jednej z organizacji 350 złotych. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

W ciągu całego dnia, od godziny 11 do 18, Galerię odwiedziło ponad 400 osób. Bardzo często przychodziły całe rodziny. Zarejestrowano blisko 100 przelewów na konta organizacji pożytku publicznego. Obecnie z Galerią Szpargałek współpracuje ich siedem. Są to:
 

- Fundacja ,,Dom Hospicyjny- Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie”

- Fundacja Ostatni Rejs

- Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych

- Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych

-  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie

- Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski

- Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem”

- Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka

Lista jest cały czas otwarta. Wciąż mogą zgłaszać się kolejne organizacje, które chciałyby się na niej znaleźć.

W środę 28 lutego o godzinie 11 Galeria Szpargałek ponownie otworzy drzwi dla mieszkańców. Znajdą się w niej kolejne przedmioty oddawane do wszystkich ośmiu Ekoportów rozlokowanych w różnych punktach naszego miasta. Wcześniej ich zdjęcia i wycena punktowa na bieżąco umieszczane będą na stronie www.ekoporty.szczecin.pl.

Przypomnijmy, że obowiązkiem każdego, kto chce zabrać wybraną rzecz do domu jest pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi Ekoportu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Na miejscu nie ma obrotu gotówką!

Pomyślano i o tych, którzy nie mają możliwości dokonania przelewu internetowego. Honorowane są przekazy pocztowe. Wystarczy więc wcześniej udać się na pocztę i wpłacić na określony cel odpowiednią sumę. Dowód wpłaty pokazujemy następnie pracownikowi. Są też przygotowane bony Galerii, na wypadek różnicy pomiędzy wpłatą darowizny, a wybranymi nabytymi przedmiotami. Bon można realizować później w dowolnym okresie, aż do wyczerpania punktów.