Pomiń pasek wiadomości

Plac budowy przekazany. Rozpoczynamy wyczekiwaną inwestycję!

Za 340 dni Szczecin będzie mógł pochwalić się kolejnym przepięknym parkiem. W piątek, dokładnie tydzień temu, podpisana została umowa z wykonawcą. Dzisiaj przejął on plac budowy. Oznacza to jedno: inwestycję uważamy za rozpoczętą!

 

Na Psim Polu – pustej polanie znajdującej się między ulicami Szafera, Zawadzkiego i Marlicza – będzie 311 drzew i ponad 1800 krzewów. Nowy park, którym będziemy mogli cieszyć się już za niecały rok jest spełnieniem marzeń wielu mieszkańców pobliskich osiedli, ale nie tylko. Cieszy też mieszkańców innych rejonów miasta. Nic dziwnego, bo będzie w nim mnóstwo atrakcji,

Powstanie duża pergola drewniana, ogrodzony drewnianą palisadą plac zabaw dla dzieci z mnóstwem urządzeń. Najmłodsi będą bawili się „pod okiem” rodziców, ponieważ na terenie placu, jak i całego parku znajdą się ławki, kosze na śmieci czy tablice regulaminowe.

Dla czworonogów przygotowany zostanie wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu i innymi. Będzie ogrodzony, a przy nim znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, ławki, tablice z regulaminem.

W nowym parku ustawione też będą nietypowe domy, przeznaczone dla owadów i motyli. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna, a nawet wieża dla jaskółek (projekt SBO 2021).

Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego miejsca.

Prace przeprowadzi firma Usługa Budowlane Wiesław Furtak, która zainkasuje za nie 3 894 000,00 zł