Pomiń pasek wiadomości

Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się wielka przebudowa

Od dzisiaj, przez 370 dni, na kąpielisku w Dąbiu czeka nas sporo utrudnień. Rozpoczyna się wielka przebudowa. Oznacza to, że już za rok Prawobrzeże będzie miało najnowocześniejsze kąpielisko w mieście.

 

Kąpielisko w Dąbiu przebuduje firma Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych „RUSIECKI” Adam Rusiecki. Przekazany jej właśnie został teren budowy. To więc ostatnia okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w tym miejscu. W poniedziałek wprowadzony zostanie, ze względów bezpieczeństwa, zakaz wstępu. Przez 370 najbliższych dni w Dąbiu zmieni się niemal wszystko.

Wyburzony zostanie istniejący, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku parterowy budynek. W jego miejscu znajdzie się nowy obiekt administracyjno-socjalny. Przebudowy wymagają wszystkie instalacje. Poprowadzona zostanie nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna, co pozwoli na oświetlenie całego obiektu. Pojawi się podłączenie do kanalizacji, dzięki czemu zapomnimy o opróżnianiu istniejącego tam jeszcze dzisiaj szamba.

Teren nad jeziorem zostanie na nowo zaaranżowany. „Zacumuje” na nim kolejny szczeciński zabawkowy statek. Będą place zabaw dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakanie po dużej piramidzie linowej. Dostępna będzie siłownia pod chmurką, będą stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole, ławki oraz kosze na śmieci.

Na plażę do Dąbia śmiało będzie można dojechać rowerem. Powstanie parking przeznaczony dla jednośladów. Ustawiony zostanie nowy budynek kas, a przy nich będą kołowrotki wejściowe. Na terenie znajdą się ciągi piesze oraz wewnętrzna droga.

Inwestycja kosztuje 9 469 654,55 zł