Pomiń pasek wiadomości

Piraci z Karaibów zagoszczą na Wałach Chrobrego

Rozpoczynają się przygotowania do „pobudki” szczecińskich fontann. Przez najbliższe dni wodotryski przechodziły będą przeglądy oraz prace konserwacyjne.

 

W pierwszej kolejności uruchomione zostaną fontanny pływające, czyli na Stawie Brodowskim, w Rusałce oraz w basenie przeciwpożarowym na placu Piotra i Pawła. Chwilę później dołączą do nich fontanny na Cmentarzu Centralnym, oraz przy ulicy Szymanowskiego i w Alei Fontann. Następnie w parku Noakowskiego, w parku im. Janiny Szczerskiej. W kwietniu będzie można podziwiać także uruchomioną fontanną na Wałach Chrobrego oraz dwie najnowsze: na placu Gałczyńskiego oraz na placu Zamenhofa. Na przełomie kwietnia i maja dołączy do nich również fontanna na Prawobrzeżu – w budowanym Parku Wolności.

Zupełną nowością są pokazy, które organizowane będą na Wałach Chrobrego. Fontanna prezentowała się będzie teraz w pełnej okazałości. Od maja iluminacji towarzyszyła będzie muzyka płynąca z głośników. Dwa razy na godzinę będzie można usłyszeć popularny utwór pochodzący z Piratów z Karaibów.

Niebawem ogłoszony zostanie kolejny przetarg na remont fontanny na placu Zwycięstwa. Do momentu zakończenia prac nie będzie ona uruchomiona.