Pomiń pasek wiadomości

Park na Gumieńcach się zmienia

Gumieńce doczekały się  pierwszego wybiegu dla psów. Powstał w ramach przebudowy parku znajdującego się u zbiegu ulic Krakowskiej oraz Poronińskiej. Można już z niego korzystać, jednak to jeszcze nie koniec rewitalizacji.

Na Gumieńcach można zauważyć rewitalizację zaniedbanego dotąd parku. Obecnie trwa wytyczanie nowych alejek, które docelowo zostaną utwardzone. Przy nich ustawione będą ławki oraz kosze na śmieci. Dodatkową atrakcją będzie stół do gry w szachy oraz w chińczyka. Park będzie oświetlony. Ustawiona jest w nim już siłownia pod chmurką. Można także korzystać z ogrodzonego wybiegu dla psów. Jest to pierwszy wybieg w tej części miasta. Niebawem dostawione na nim będą urządzenia agility dla zwierząt.

Do parku, z przystanku autobusowego, prowadziły będą nowe schody. Znajdą się przy nim także miejsca parkingowe. Na sami koniec park wzbogaci się o nowe nasadzenia.

Prace realizowane są w porozumieniu z radą osiedla. Ich koszt to 785 tysięcy złotych. Planowany finał prac to koniec października.