Pomiń pasek wiadomości

„Nowy” skwer im. Telesfora Badetko

Skwer im. Telesfora Badetko przy al. Wojska Polskiego zmienił się nie do poznania. Powstała w nim pierwszy w Szczecinie strefa gier asfaltowych oraz mnóstwo innych, atrakcyjnych udogodnień.


Dobiega końca pierwszy etap przebudowy skweru im. Telesfora Badetko. Do parku prowadzi kilka wejść dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są wytyczony nowe alejki, również pieszo-rowerowe, które pokryte zostały asfaltem, nawierzchnią mineralną oraz kostką brukową. Przy nich znajdziemy 20 ławek oraz 15 koszy na śmieci.

Ustawione zostały place zabaw. Jest na nich bujak, zjeżdżalnia, jest także duża piaskownica z gigantyczną zabawką do wspinania po linach. Mamy również pierwszą w Szczecinie strefę gier asfaltowych dla dzieci. Na nawierzchni namalowane są oznaczenia przeznaczone dla tych, co chcieliby pograć w klasy czy w twistera. Dla osób starszych przeznaczona jest siłownia pod chmurką.

Wszystko zostało oświetlone. Lampy znalazły się między innymi przy stole do tenisa oraz stołach do gry w szachy.

W drugim etapie, do końca października, na terenie skweru zasiany będzie trawnik. Pojawi się 10 drzew oraz 833 krzewy liściaste. Przybędą także 242 krzewy iglaste. Całość prac kosztuje 1 294 300 złotych.