Pomiń pasek wiadomości

Nowe oświetlenie w parkach

To inwestycja nie tylko w estetykę, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo. W parkach Kutrzeby oraz  przy ulicy Litewskiej, a także nad Jeziorkiem Słonecznym zakończyła się budowa oświetlenia.

 

Jeziorko Słoneczne, a dokładniej tereny rekreacyjne przy ul Derdowskiego oraz przy ul. Szeligowskiego, wzbogaciły się o 26 nowych punktów oświetlenia zewnętrznego. Po zmroku, dzięki zamontowanym lampom, jest zdecydowanie bardziej komfortowo. Projekt „Oświetlenie ścieżki spacerowej przy Jeziorze Słonecznym" zwyciężył w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt to ponad 155 tysięcy złotych.

Kolejnym miejscem, które wymagało oświetlenia jest park przy ulicy Litewskiej. Lampy, zgodnie z prośbą mieszkańców, ustawione zostały tuż przy siłowni pod chmurką. Oznacza to, że spokojnie można ćwiczyć również po zmroku. Koszt tego zadania to około 50 tysięcy złotych.

Mieszkańcy, którzy lubią spacerować w parku Kutrzeby również mogą mieć powody do radości. Tam lampy zamontowane zostały tuż przy boiskach sportowych. Koszt realizacji to ok. 50 tysięcy brutto.