Pomiń pasek wiadomości

Nowa rekreacyjna strefa

Mieszkańcy Wielgowa mogą już bez utrudnień korzystać z nowych atrakcji, które ustawione zostały w ich dzielnicy. We wtorek, w rejonie ulic Bałtyckiej, Wiślanej oraz Zawrotnej, odbył się odbiór strefy rekreacyjnej.

Nowy rok i nowe inwestycje. Pierwsza z nich, prowadzona przez Zakład Usług Komunalnych, została właśnie zakończona. Mowa o wyczekiwanej przez mieszkańców Wielgowa strefie rekreacyjnej. Od wczoraj mogą bez utrudnień korzystać z wielu nowych atrakcji.

W pierwszej kolejności teren w rejonie ulic Bałtyckiej, Wiślanej i Zawrotnej został uprzątnięty, a istniejące nawierzchnie oraz podbudowy rozebrane. Wymieniono je na bezpieczne podłoże. Następnie wybudowano nową alejkę. W pobliżu powstał plac zabaw dla najmłodszych, który obejmuje m.in. huśtawki, czy piramidę linową. Z myślą o starszych mieszkańcach ustawiono dodatkowe urządzenia siłowni pod chmurką: koła Tai – Chi, wioślarza oraz orbitreka. Na terenie strefy znalazły się także ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjno-edukacyjne.

Prace przeprowadziła firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt zadania to 357 tysięcy złotych.