Pomiń pasek wiadomości

Nowa kaplica z pierwszym witrażem

Elewacja na budynku kaplicy na Cmentarzu Zachodnim niemal w całości jest już na swoim miejscu. Pojawił się także jeden z witraży.

Wewnątrz nowej kaplicy prowadzone są już prace wykończeniowe. Ściankami działowymi wydzielone zostały wszystkie pomieszczenia. Ułożone są już posadzki. Rozprowadzona jest elektryka oraz przyłącza sanitarne. Trwają prace w zakresie montażu klimatyzacji oraz wentylacji, a także w zakresie tynkowania. Teren dookoła kaplicy przygotowywany jest do układania utwardzonych nawierzchni, w tym chodników. Zamontowany jest także jeden z czterech witraży. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się montaż drugiego.

Kaplica, położona tuż przy parkingu przy bramie głównej, 318 metrów kwadratowych. Znajdą się w niej 200-metrowa sala ceremonii pogrzebowych, sala rozpoznań i ostatniego pożegnania. Będzie też pomieszczenie prowadzących ceremonię, przedsionek, toalety: damska, męska oraz przeznaczona dla osób niepełnosprawnych.  W budynku zamontowane zostaną: monitoring, alarm oraz centralne nagłośnienie. Na elewacji pojawi się aluminiowy napis w kolorze grafitowym o treści „Kaplica Cmentarza Zachodniego”.

Budowa kaplicy kosztuje 5,8 miliona złotych. Planowane zakończenie to przełom grudnia 2019 i stycznia 2020 roku.