Pomiń pasek wiadomości

Majówka na polanach

Długi majówkowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Tak, jak co roku polany rekreacyjne szykuje się na „oblężenie” mieszkańców Szczecina. Podpowiadamy, gdzie zlokalizowane są polany oraz co powinniśmy o nich wiedzieć.

Już dzisiaj leśnicy miejscy rozwożą na polany drewno niezbędne do rozpalenia ogniska. Rozwożone jest jednorazowo. W przypadku, gdy zapas się skończy użytkownicy polan będą musieli zabezpieczyć drewno we własnym zakresie. Można je pozbierać w lesie, bądź przynieść ze sobą. Zabrania się niszczenia drzew, ich wycinania czy łamania gałęzi.

Ogniska palimy tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach, czyli w kręgach przeznaczonych na ogniska. Zabronione jest używanie grilli w innych miejscach. Niestety nie jest to przestrzegane. Można w tym miejscu podać przykład, gdzie przed Polaną Sportową rozpalane jest ognisko w wiatce wypoczynkowej pod daszkiem!  Jest to kategorycznie zabronione.

Z polan korzystać może każdy, ale jeśli grupa uczestników liczy powyżej 15 osób należy to zgłosić do Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych (formularz - w załączniku). Na polanach nie ma rezerwacji miejsc.

Od maja zwiększa się częstotliwość sprzątania. Będzie to robione do sierpnia włącznie - czyli w najbardziej obleganych miesiącach - sześć razy w tygodniu: w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. W majówkę polany będą sprzątane codziennie w godzinach porannych.

Polany rekreacyjne, znajdujące się po lewobrzeżnej części Szczecina, na których można palić ogniska i rozpalać grille:

1. Polana Sportowa – Dolina Siedmiu Młynów
2.  Polana Biała – ulica Miodowa
3.  Polana Miodowa – (tu można wjechać autem)
4. Polana Wołczkowska – ulica Kupczyka (tu można wjechać autem)
5. Polana Harcerska, na trasie Doliny Siedmiu Młynów
6. Polana Czerwona  - ta Polana ma parking dla samochodów, polana znajduje się vis'a'vis Arkonki
7. Polana Goplana – przy Arkonce
8: Polana nad jeziorem Głębokie (od strony osiedla Głębokiego)
9.Polana Słoneczna - przy jeziorze Głębokie (od strony Wołczkowa)
10.Polana Bagienna - przy jeziorze Głębokie (niedaleko grobli)

Na Prawobrzeżu:
1. Polana Widok (Zdroje) – przy jeziorze Szmaragdowym
2. Polana Słoneczna (Zdroje) – przy jeziorze Szmaragdowym
3. Park Leśny Klęskowo ( wyznaczone 2 miejsce do palenia ognisk) – ulica Pszenna
4. Polana Nad Płonią (Dąbie) – ulica Tczewska

Na części polan rozstawione są już przenośne toalety. Znajdziemy je na polanach: Edukacyjnej, Sportowej, na Głębokim, przy polanie Widok, w Parku Leśnym Klęskowo, przy pętli wokół Arkonki.