Pomiń pasek wiadomości

Leśnicy zamontowali pierwsze karmniki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z ulicy Królowej Jadwigi, jako pierwsi w Szczecinie, otrzymali od leśników miejskich przygotowane przez nich karmniki. Leśnicy, w towarzystwie dzieci, wkopali domki dla ptaków na terenie szkoły. Przeprowadzili także z maluchami krótką pogadankę. 

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie, położonej przy ulicy Królowej Jadwigi, otrzymali w prezencie od leśników miejskich karmnik dla ptaków. Leśnicy osobiście przewieźli go do placówki, zamontowali oraz przeprowadzili z dzieciakami krótką pogadankę.

- Jesteśmy zaskoczeni, że akcja cieszy się aż tak ogromnym zainteresowaniem. Początkowo zakładaliśmy, że zrobimy i rozdamy 10 karmników. Na dzisiaj wiemy, że będzie ich co najmniej 60. Tyle zgłosiło się przedszkoli, nie jesteśmy w stanie im odmówić. Dlatego też po kilka godzin dziennie produkujemy domki dla ptaków, na bieżąco będziemy je rozwozili dzieciom i tam montowali – opowiada Krzysztof Matuszak, kierownik lasów miejskich.

Leśnicy na maluchach zrobili duże wrażenie. Najmłodszym szczególnie podobał się etap montowania karmnika oraz późniejsze napełnianie go słonecznikowym ziarnem.

- Montaż wszystkich karmników zapewne potrwa do grudnia. Już teraz wiemy, że nie będzie to jednorazowa akcja. Będziemy chcieli by była cykliczna. Raz do roku, przez zimą, będziemy przygotowywali taki prezent dla przedszkolaków i osobiście im rozwozili – podsumowuje Matuszak.