Pomiń pasek wiadomości

Już jutro otwarcie Galerii Szpargałek! Zapraszamy

Na ten dzień czekało tysiące szczecinian. W najbliższą środę (21 lutego) o godzinie 11 otwarte zostaną dla mieszkańców drzwi Galerii Szpargałek. Na półkach przygotowane są już wszystkie przedmioty, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Warunek jest jeden – należało będzie zasilić konto jednej z organizacji pożytku publicznego. Na tę chwilę do akcji przystąpiły:

- Fundacja ,,Dom Hospicyjny- Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie”

- Fundacja Ostatni Rejs

- Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych

- Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych

-  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie

- Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski

- Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem”

- Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka

Wszystkie oferowane przedmioty – wraz z wyceną punktową - można znaleźć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl w zakładce Galeria Szpargałek.

Galeria będzie czynna w każdą środę w godzinach 11-18. Na miejscu znajdzie się komputer z drukarką, z którego będzie można wykonać przelew na dowolną organizację. Ich lista wraz z numerami kont bankowych znajduje się już na miejscu. Obowiązkiem każdego, kto będzie chciał zabrać wybraną rzecz do domu będzie pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi Ekoportu. Ten następnie zanotuje, że zostało okazane i po tym można udać się do domu.  Na miejscu nie będzie obrotu gotówką!

Pomyślano i o tych, którzy nie mają możliwości dokonania przelewu internetowego. Honorowane będą przekazy pocztowe. Wystarczy więc wcześniej udać się na pocztę i wpłacić na określony cel odpowiednią sumę. Dowód wpłaty pokażemy następnie pracownikowi. Będą też przygotowane bony Galerii, na wypadek różnicy pomiędzy wpłatą darowizny, a wybranymi nabytymi przedmiotami. Bon będzie można realizować później w dowolnym okresie, aż do wyczerpania punktów.