Pomiń pasek wiadomości

Izabela zachwyciła dzieci

Izabela Grzana z Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych odpowiedziała na zaproszenie dzieci i w czwartek spotkała się z nimi z okazji kolejnej edycji akcji Poczytajki. Przed nią w akcji brali udział m.in. wokalista Damian Ukeje, była Miss Polski Klaudia Ungerman, czy prezydent Piotr Krzystek.

 

Izabela Grzana każdego roku organizuje warsztaty z ekologii dla ponad 2 tysięcy szczecińskich dzieci. Zazwyczaj najmłodsi przychodzą do niej. Tym razem pracownica Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych pofatygowała się do maluchów. Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 5 znajdującej się przy ulicy Królowej Jadwigi zaprosili ją do siebie, by… przeczytała im bajki oraz opowiedziała o swojej pracy.

- Dzieci oraz ich nauczyciele przyjęli mnie niesamowicie. Na początku przeczytałam im trzy wierszyki. Między każdym opowiadałam ciekawostki z życia zwierząt. Zabrałam ze sobą także eksponat z pracowni – liska. Pokazałam, jak pięknie prezentuje się jego futro i zaznaczyłam, że najlepiej wygląda właśnie na zwierzaku, zdecydowanie nie w postaci ubrań dla ludzi – opowiada pracownica.

Podczas spotkania Izabela Grzana została poproszona o to, by wpisała do księgi znakomitości. O wpisy proszeni są zawsze goście, którzy zdobywają serca dzieci. Wcześniej zrobili to m.in. wokalista Damian Ukeje, była Miss Polski Klaudia Ungerman, medalista olimpijski Marek Kolbowicz czy prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Poczytajki, to jedna z pierwszych takich akcji w Polsce, w ramach której znane i lubiane postaci przychodzą raz w miesiącu do dzieci i czytają im bajki. Dla najmłodszych jest to także okazja do zrobienia sobie z ulubieńcami zdjęcia, zadania im kilku pytań czy zdobycia autografów. Pomysłodawczynie akcji z SP 5 są także autorkami akcji „Usłysz moje ręce”. W ramach niej dzieci, od pierwszych klas przyswajają na zajęciach dodatkowych i dobrowolnych język migowy. Dzięki temu mają nauczyć się od najmłodszych lat akceptować inność oraz wrażliwości.