Pomiń pasek wiadomości

Intensywne prace w Żydowcach

Skala przebudowy jest ogromna. Budowane są nowe trybuny, stoją już wśród nich ściany projektownie. Prace prowadzone są również w pomieszczeniach technicznych. Niemal każdego dnia mieszkańcy Prawobrzeża mogą śledzić kolejne zmiany na terenie przebudowywanego amfiteatru.

 

Zdecydowanie warto czekać na końcówkę tego roku. Już w listopadzie do użytku mieszkańców oddany zostanie przebudowany amfiteatr w Żydowcach. Prace trwają niemal w każdej jego części. Trwa remont stropu pomieszczeń znajdujących się pod sceną. Pojawiają się powoli elementy nowych trybun, stawiane są ściany oporowe. Pośród przyszłych trybun budowane są również pierwsze schody. Ustawione są ściany zupełnie nowej projektowanii z której w przyszłości na ogromny ekrany z projektora będzie można „rzucać” m.in. filmy,

Wykonawcą prac jest firma Dorbud. Jej zadaniem jest także przygotowanie ogromnego ekranu, który służył będzie projekcjom. Docelowo trybuny będą różniły się od starych i zniszczonych nowym układem. Wydzielone na nich będzie dedykowane dla orkiestry miejsce.

Przy amfiteatrze powstaną miejsca parkingowe. Cały nowy obiekt będzie oświetlony. Pojawią się przy nim nowe nasadzenia.

Inwestycja kosztuje 2 427 500,00 zł brutto