Pomiń pasek wiadomości

Hamaki i leżaki miejskie w Szczecinie

Szczecin będzie miał hamaki i leżaki miejskie. Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na ich dostawę i montaż. Wykonawcy na zrealizowanie swoich zadań będą mieli 80 dni od momentu podpisania umowy.

Zamówienie podzielone zostało na trzy części i każda z nich znalazła już swojego wykonawcę.

  1. W części pierwszej o nazwie „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Szczecinie - dostawa i montaż hamaków w Parku im. Żeromskiego, w Parku im. Kasprowicza, na Kompleksie Rekreacyjnym Arkonka i na polanach ogniskowych w Parku Leśnym Arkońskim” zwyciężyła firma TLS SPORT Sp. z o.o. Zainkasuje za to 136 726,80 zł brutto.
  2. Druga część, „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Szczecinie - dostawa i montaż leżaków betonowych na Kompleksie Rekreacyjnym Arkonka” wygrana została przez firmę KĘSBET Wyroby Betonowe. Koszt tego zadania to 33 770,14 zł brutto.
  3. Część trzecia – „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Szczecinie - dostawa i montaż leżaków obrotowych w Parku im. Kasprowicza” przypadła firmie Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Zakład Usług Komunalnych zapłaci za nią 88 tysięcy złotych.

Projekty SBO zakładają montaż hamaków i leżaków w przestrzeni miejskiej. Leżaki wolnostojące posiadały będą mocną, betonową konstrukcję. Znajdą się na niej lakierowane świerkowe deski o grubości 4 centymetrów. 15 leżaków umiejscowionych będzie na Arkonce. Będą także 4 leżanki obrotowe - w Parku Kasprowicza, a dokładniej za Pomnikiem Czynu Polaków i nad Rusałką,

Hamaki posiadały będą stalową konstrukcję, a siedzisko zrobione będzie z drewna świerkowego. Znajdą się w Parku Żeromskiego (6 sztuk), w Parku Kasprowicza (4 sztuki), na Polanie Czerwonej oraz na polanie na przy szlaku pieszo-rowerowo-rolkowym przy Arkonce (5 sztuk). Skorzystają z nich również goście kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka, gdzie będą 4 sztuki. Łącznie w całym mieście będzie ich 19.

Wykonawcy na zrealizowanie swoich zadań będą mieli 80 dni.