Pomiń pasek wiadomości

Galeria Szpargałek zrobiła furorę!

- Spodziewaliśmy się, że Galeria Szpargałek będzie cieszyła się dużą popularnością. Nie myśleliśmy jednak, że aż taką – przyznaje Jolanta Tarnowska-Jurkiewicz, pomysłodawczyni galerii z Zakładu Usług Komunalnych.

 

Pierwszą galerię charytatywną w Polsce, znajdującą się u zbiegu ulicy Arkońskiej i Harcerzy, w ciągu pierwszej godziny funkcjonowania, odwiedziło ponad 200 osób. Zabrali za sobą przedmioty o wartości 2750 punktów, gdzie 1 pkt = 1zł. Dokładnie taka więc kwota – 2750zł - trafiła na konta współpracujących z Galerią organizacji pożytku publicznego. „Szpargałek” czynny będzie do godziny 18.

Już o godzinie 9 rano, dwie godziny przed otwarciem, do Ekoportu przyszli pierwsi zainteresowani inicjatywą mieszkańcy. Część z nich miała ze sobą dowody wpłaty na konta organizacji pożytku publicznego zabrane z poczty. Część natomiast zasiadła do przygotowanego przez pracowników ZUK komputera i pieniądze, która później wymieniła na punkty, przelewała na miejscu.

Na wszystkich jednak czekała niespodzianka. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Galeria zajęła aż 3 duże pomieszczenia, nie jedno. W pierwszym były zabawki, encyklopedie, płyty winylowe, niewielkie wyposażenie wnętrz itp. Za drugimi drzwiami kryły się już meble: komody, szafki, krzesła, fotele. W największym pomieszczeniu ustawione były rowery dla dzieci, narty, buty narciarskie, deski snowboardowe, kije golfowe i wiele innych.

–Przy obsłudze Galerii Szpargałek pracuje doskonały zespół kilku osób, dzięki którym wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Nie tworzyły się duże kolejki, każda wpłata została zewidencjonowana, pracownicy pomagali nawet pakować meble do samochodów.  Galeria Szpargałek będzie czynna w każdą środę w godzinach 11-18. Każdego tygodnia będzie wzbogacana o kolejne rzeczy. Liczymy, że wszyscy odwiedzający będą mieli satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym, a dopiero później z posiadania nowego przedmiotu. – podsumowuje Jolanta Tarnowska-Jurkiewicz, pomysłodawczyni akcji i główna organizatorka Galerii Szpargałek z Zakładu Usług Komunalnych.