Pomiń pasek wiadomości

Galeria Szpargałek ponownie przyciągnęła tłumy

Na kolejną środę w Galerii Szpargałek zapraszamy 14 marca. Do tego czasu uzupełniane będą jej półki, które po ostatnim otwarciu świecą pustkami. Wczoraj miejsce odwiedziło ponad 400 osób. Łącznie, przez dwie kolejne środy, przewinęło się ponad 800. W zamian za wybrane przedmioty przekazali na konta organizacji charytatywnych ponad 9 tysięcy złotych.

Za nami druga środka funkcjonowania Galerii Szpargałek. Od godziny 11 do 18 galerię charytatywną odwiedziło ponad 400 osób. Tym razem mieszkańcy przekazali na rzecz potrzebujących blisko 4 tysiące złotych. Dodatkowo posługiwali się bonami z resztą, która pozostała im z ubiegłego tygodnia. Obecnie z półek zniknęła już większość rzeczy. W związku z tym na kolejną „środę” w Galerii zapraszamy 14 marca. Przez ten czas miejsce zostanie uzupełnione kolejnymi, „nowymi” przedmiotami, które każdego dnia zwożone są do ośmiu Ekoportów w naszym mieście.

Zapraszamy też mieszkańców do tego, by niepotrzebne, sprawne przedmioty oddawali do jednego z ośmiu Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów w Szczecinie. Wszystkie trafią później do Galerii Szpargałek i wycenione będą na punkty, gdzie 1pk=1zł. Cała kwota z ich wymiany zostanie przekazana bezpośrednio na konta organizacji pożytku publicznego. W pierwszą środę organizacje wzbogaciły się o ponad 5 tysięcy złotych. Najwięcej, bo ponad 2500zł trafiło do Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Przypomnijmy, że Ekoporty znajdują się przy ul. Leszczynowej, Gdańskiej, Helskiej, Kołbackiej, Firlika, Dworskiej, Górnej oraz Arkońskiej. W tym ostatnim miejscu funkcjonują galerie: Książka na Wynos oraz Szpargałek.

Więcej informacji nt. Galerii Szpargałek znajdziemy na stronie www.ekoporty.szczecin.pl