Pomiń pasek wiadomości

Duży parking przy Cmentarzu Centralnym i... pierwsze mandaty

Przy bramie głównej Cmentarza Centralnego przygotowane zostały miejsca parkingowe dla mieszkańców. Znajdują się za lewym skrzydłem bramy i przeznaczone są dla około 50. samochodów. Złe parkowanie w miejscach niewyznaczonych już wczoraj zaowocowało mandatami. 
 

Przy bramie głównej Cmentarza Centralnego od kilku tygodni obowiązuje nowa organizacja ruchu. Ma ona na celu całkowite pożegnanie się z chaosem, który dotychczas panował przy wjeździe na największą polską nekropolię. Wyznaczone są miejsca do parkowania, jasno oznaczone jest martwe pole, czyli miejsce, gdzie bezwzględnie nie można pozostawiać swoich samochodów.

Był czas na przyzwyczajenie się do nowej organizacji. Do tej pory straż miejska jedynie upominała kierowców. Do wczoraj. Pojawiły się bowiem pierwsze mandaty. Dwóch kierujących ukaranych zostało kwotą 100 złotych. Kilku kolejnych otrzymało ostatnie upomnienia.

W przypadku, gdy któryś ze źle zaparkowanych samochodów uniemożliwiał będzie wjechanie na teren cmentarza pojazdu uprzywilejowanego czy innego - zostanie odholowany.

Za lewym skrzydłem bramy głównej znajduje się duży, bezpłatny parking przeznaczony dla mieszkańców. Bez problemu każdy znajdzie tam dla siebie miejsce. Nie powinno być także tłumaczenia, że ktoś nie wiedział o jego istnieniu. Pojawiły się znaki kierujące na miejsce postoju.

Jednocześnie apelujemy o to, by z parkingu do bramy głównej nie jeździć pod prąd. Takie ruchy kierowców stwarzają bardzo duże zagrożenie. Przejazd ulicą Ku Słońcu i zawrócenie na rondzie zajmuje dosłownie 2 minuty.