Pomiń pasek wiadomości

Domki dla kotów czekają na opiekunów

Do szczecińskiego schroniska dla zwierząt przywiezione zostały już domki dla kotów wolno żyjących. Wszystkie trafią w ręce społecznych karmicieli czworonogów. Kosztowały blisko 23 tysiące złotych.  

Do schroniska dla zwierząt przy al. Wojska Polskiego trafiło 60 domków dla kotów. Powędrują teraz w ręce społecznych opiekunów kotów wolno żyjących, którzy ustawią je w różnych punktach naszego miasta. Opiekunowie powinni po nie zgłaszać się do pracowników schroniska ze stosownym dokumentem (Kartą Szczecińskiego Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących) oraz pisemną zgodą od zarządcy terenu na ustawienie domków. Dzięki takim budkom, koty, szczególnie zimą, będą mogły znaleźć dla siebie schronienie. Koszt wszystkich domków to 22 908 złotych.

W naszym mieście mamy obecnie 365 zarejestrowanych społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Takim opiekunem może zostać każda pełnoletnia osoba. W celu zarejestrowania się należy złożyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wniosek o wpis do rejestru społecznych opiekunów kotów wolno żyjących na terenie Szczecina. Dodatkowo każdy powinien dołączyć aktualne zdjęcie.  

Sprawowanie opieki nad wolno żyjącymi kotami opiera się wyłącznie na pracy społecznej i jest nieodpłatne. Opiekun zobowiązany jest do: utrzymywania czystości w miejscu dokarmiania, brania czynnego udziału w ograniczaniu populacji kotów, organizacji kotom schronień oraz współpracy z zarządcą terenu w zakresie sprawowania opieki nad zwierzętami. Opiekun może liczyć na darmową pomoc weterynaryjną w gabinetach, z którymi miasto ma podpisaną umowę o współpracy oraz bezpłatne wykonanie zabiegów sterylizacji oraz kastracji kotów wolno żyjących we współpracujących gabinetach. W okresie jesienno-zimowym bezpłatnie otrzymuje także karmę dla kotów. Odbiera ją w schronisku przy al. Wojska Polskiego w pierwszy wtorek i piątek miesiąca w godz. 8-18. W te dni wydłużony jest czas pracy schroniska. Najbliższy termin wydawania karmy to 04 i 07.12.2018 r.