Pomiń pasek wiadomości

Dłuższy weekend na Głębokim

W weekend kąpielisko Głębokie będzie czynne już od godziny 9, czyli godzinę wcześniej niż zazwyczaj. Ma to związek z zapowiadanymi na najbliższe dni przeciągającymi się upałami.

W związku z prośbą o przedłużenie godzin funkcjonowania kąpieliska Głębokie oraz kompleksu Arkonka dyrektor Zakładu Usług Komunalnych podjął decyzję, że w piątek, sobotę oraz w niedzielę na Głębokie będzie można dostać się już od godziny 9. Będzie już wtedy pełna obsługa ratowników.

W tym czasie będzie trwało także przygotowanie do uruchomienia kompleksu Arkonka, którego proces jest już znacznie bardziej złożony. Sprzątanie Arkonki i przygotowanie do następnego dnia rozpoczyna się już wieczorem, po godzinie 20. Czyszczone są toalety, których jest 10, a w każdej około 10 kabin. Czyszczone są także cztery przebieralnie, w każdej znajduje się 8 kabin. Sprzątane są: grillowisko, sprzątane korty do tenisa i badmintona. Podłączany jest automatyczny odkurzacz w basenie sportowym, który pracuje do godziny 6 rano. Wtedy zjawiają się kolejni pracownicy. Zwożone są wówczas w jedno miejsce odpady z pojemników, których na Arkonce jest 40. W ciągu dnia nie można jeździć ciężkim sprzętem wśród ludzi - oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Dlatego też -w  godzinach funkcjonowania obiektu - pojemniki opróżniane są ręcznie. Gdy zrobi się jasno pracownicy zbierają z trawy, po wcześniejszym dniu, szyszki, szkło z porozbijanych butelek, kapsle. Czyszczą także przy pomocy półautomatycznych odkurzaczy baseny. Zbierają liście oraz piach. Zajmuje im to ponad 3 godziny każdego jednego dnia. Intensywne prace kończą się tuż przed godziną 10. Wtedy na kompleks mogą wchodzić pierwsi gości