Pomiń pasek wiadomości

Dąbie zdobyło serca mieszkańców. Otwarcie przepięknego kompleksu (film + zdjęcia)Kompleks atrakcji, który powstał nad kąpieliskiem w Dąbiu przyciągnął w środę wieczorem mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Chętnie skorzystali z premierowej wycieczki, jaką można było odbyć po całkowicie przebudowanym obiekcie.

 

 

- Oddaliśmy w ręce mieszkańców najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym mieście. Cieszy mnie to, że w ostatnich tygodniach to już druga, po skateparku na Majowym, taka inwestycja – przyznaje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Tomasz Wawrzyńczak. – Sezon kąpielowy rzeczywiście za nami, ale Dąbie to teraz mnóstwo innych atrakcji. Środowy wieczór i frekwencja na premierowym otwarciu pokazały, że nasza praca spełniła oczekiwania mieszkańców. Dzieci szalały na placu zabaw, osoby starsze spacerowały po obiekcie i wspominały jak wyglądał wcześniej. Miałem okazję porozmawiać z kilkudziesięcioma osobami, które były pod wrażeniem tego, co dostały.

Rzeczywiście teren przy jeziorze Dąbie niemal w stu procentach został przebudowany i na nowo zaaranżowany. Jest dużo atrakcji: miejsca do plażowej piłki siatkowej, nowe chodniki i szlaki spacerowe, place zabaw dla mniejszych i większych dzieci, siłownia pod chmurką, wiaty, altany, miejsca do grillowania, poidełka czy leżaki. Wszystko jest ogrodzone, 24 godziny na dobę monitorowane i doglądane przez ochronę. Pojawiło się także imponujące oświetlenie.

Już podczas premierowego otwarcia monitoring spełnił swoją funkcję. Dzięki niemu zobaczyliśmy, jak jeden z mężczyzn chciał przywłaszczyć sobie… szczotki do mycia toalet. Wychodził z pomieszczeń z wypchanym plecakiem z którego wystawały mu wspomniane szczotki. Natychmiast został wyproszony z obiektu i oddał to, co chciał ukraść.

Podczas środowego wydarzenia, przez dwie godziny, obiekt odwiedziło kilkaset osób. Najbardziej jednak obleganym miejscem były place zabaw. Na jednym z nich ustawiony został duży statek zabawowy, tuż obok jest wielka piramida linowa.

- Tego nam w Dąbiu było trzeba – mówili mieszkańcy. – Z pewnością będziemy tutaj przychodzili tak często, jak tylko się da. Mamy tylko nadzieję, że ludzie będą o to dbali i nie zostanie zniszczone. Czekaliśmy na takie atrakcje przez długie lata.

Kompleks nad jeziorem Dąbie czynny jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10-18. Wstęp jest bezpłatny. Numer telefonu do ochrony obiektu to 510-706-299