Pomiń pasek wiadomości

Coś dla mieszkańców Skolwina

Na Skolwinie, na niezagospodarowanym dotąd terenie, powstaje zupełnie nowe miejsce. Dzieci będą miały okazję poszaleć na placach zabaw, rodzice poczekają na swoje pociechy na biesiadnej polanie. Przygotowane będą również miejsca dla sportowców.

 

To bez wątpienia dobra informacja dla mieszkańców Skolwina. Przy ulicy Orłowskiej, na niezagospodarowanym dotąd terenie, powstaje nowe miejsce rekreacji. Już teraz możemy zauważyć na nim tor rolkowy o długości 400 metrów i szerokości 3 metrów. Pośrodku ustawiony zostanie duży plac dla dzieci z urządzeniami dla najmłodszych, huśtawką oraz stolikami do zabawy. Zestawy złożone będą m.in. z wież ze zjeżdżalniami, równoważni czy torów przeszkód. Zadowoleni z pewnością będą także sportowcy. Na bezpiecznej nawierzchni znajdą się bowiem trzy urządzenia dla wyczynowców - street workout.

Będzie to również doskonałe miejsce do biesiadowania. Ustawione będą dwie wiaty piknikowe wraz ze stołami oraz siedziskami. Na całym placu znajdzie się sporo małej architektury, w postaci ławek, stojaków na rowery, siedzisk palisadowych czy nawet leżanek.

Na miejsce będzie można przyjechać nie tylko komunikacją miejską czy rowerem, ale również samochodem. Z myślą o kierowcach przygotowane zostaną miejsca parkingowe ułożone z kostki betonowej.

Prace zakończą się w grudniu, ich wykonawcą jest firma Strabag. Koszt zadania to 1 196 679,18 zł brutto.