Pomiń pasek wiadomości

Chętny na przebudowę Dziewoklicza

Do drugiego przetargu pn. „Budowa przystani żeglarskiej poprzez przebudowę zaplecza technicznego i socjalno-gospodarczego oraz uzupełnienie infrastruktury turystyki wodnej na terenie kąpieliska miejskiego Dziewoklicz w Szczecinie” przystąpiła jedna firma. Jest nią poznański „Target”. Aktualnie trwa analizowanie oferty wartej 11 968 000,00 zł.

Wykonawca zadania na przebudowę będzie miał czas do 28 czerwca 2019 roku. Miesiąc wcześniej będzie musiał „oddać” Zakładowi Usług Komunalnych plażę na której wszystkie prace będą już zakończone. Pozwoli to uruchomić kąpielisko zgodnie z terminem, czyli 15 czerwca.

W ramach inwestycji Wykonawca będzie zobowiązany do utworzenia zupełnie nowej plaży przy której powstanie miejsce z boiskami. Będzie plac zabaw dla starszych dzieci oraz siłownia plenerowa. Na terenie kąpieliska powstaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Powstanie także plac zabaw dla małych dzieci z miejscami do leżakowania. Na kolejnym placu będziemy mieli pawilony sanitarne, socjalne oraz lokale gastronomiczne. Będzie też pole z miejscami na ognisko i zadaszonymi stołami piknikowym. W innym miejscu będziemy mieli pole kempingowe z przyłączami oraz pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe.

Dodatkowo prace obejmą postawienie 13 wolnostojących budynków parterowych z drewnianą elewację.