Pomiń pasek wiadomości

Utrudnienia na skwerze im. Badetki. Rozpoczęła się przebudowa

Rozpoczęła się przebudowa skweru im. Telesfora Badetko. Na miejscu pojawił się już pierwszy ciężki sprzęt. Wykonawcy wytyczają obecnie alejki parkowe, które pokryte będą nawierzchnią asfaltową oraz mineralną, a także kostką betonową. Główne alejki (asfaltowe) pieszo-rowerowe będą miały szerokość 2,5 metra.

Na przebudowanym skwerze ustawiony zostanie plac zabaw, a na nim huśtawki, bujak, urządzenia do wspinaczki po linach, zjeżdżalnia. Przewidziano także strefę gier asfaltowych dla dzieci, gdzie będzie można grać w klasy, czy w twistera.

Osoby starsze będą miały okazję poćwiczyć w siłowni pod chmurką. Seniorzy odpoczną także w stworzonej dla nich w centrum skweru enklawie. Będzie dostępne także urządzenie do street workoutu.

Poprowadzona zostanie linia energetyczna oraz oświetlenie. Lampy znajdą się m.in. przy stole do tenisa oraz stołach do gry w szachy. Skwer wzbogacony zostanie o 20 nowych ławek oraz 15 koszy na odpady.

Na koniec prac na terenie skweru zasiany będzie trawnik. Pojawi się 10 drzew liściastych, 242 krzewy iglaste oraz 833 krzewy liściaste. Prace kosztują 1 294 300 złotych. Wykonawca ma 90 dni ich zakończenie.